Не бійтесь бути геніальними!

11 вересня в Інституті філології відбулася літературна студія ім. Максима Рильського. Перший курс не спав усю ніч, обираючи найкращі твори для дебюту. Старші ж студійці чекали на повернення в атмосферу зібрань. Але не віршами єдиними. Центр літературної творчості на чолі з професором Михайлом Наєнком створив цікаву програму заходу.

На зустрічі презентували буклет-звіт про роботу Центру за попередній рік. Планують зробити його щорічним. А ще згадували переможців травневого конкурсу «Жива троянда». Твори 3 найкращих прикрашають сторінки «Літературної України». Та нині у них побільшає конкурентів! На 10 місць освітньої програми з літтворчісті змагалися 116 осіб, і це вперше за історію Інституту.

Основним цього дня було знайомство з 1 курсом, яке відбулося у форматі конкурсу. За голосуванням першим п’ятьом вручили «яблука доспілі» та всім читцям – символічні медалі. Десятка новеньких цьогоріч тішить. Запам’яталися їхні верлібри, усмішки, теми (від життя в гуртожитках до Революції Гідності). «Щастя – в простих речах», - казали юні таланти.

Оцінювати першокурсників дуже складно, їм ще доведеться вчитися майстерності Слова та боротися із власними хибами. Адвокатом для студентів виступила професор Ніна Бернадська, помітивши лише найкраще в кожному.

Керівник студії Михайло Наєнко дав лише два побажання майбутнім письменникам: не бійтесь бути геніальними та залиште кожен хоч по одному твору, яким запам’ятаєтеся: «Пишуть три пальці, а болить усе тіло».

На завершення встигли запросити на «Голосіївську осінь» 21 вересня та переобрати старосту літстудій. Нею стала Іванна Чорна. Водночас висловили вдячність Ілоні Червоткіній, яка попередні роки була її очільником. Отже, нехай рік прийдешній буде таким само продуктивним і творчим, як і перша зустріч!

текст - Юлія Кузьменко ,фото - Валерій Попов, Юлія Кузьменко