Свято першокурсників

Як відомо, студенти з'явилися ще у 12 столітті. З латинської мови слово "студент" перекладається як "той, хто ретельно вчиться". У серпні абітурієнти змінили свій статус і приєдналися до лав студентства. З нагоди цього для першокурсників 31 серпня відбулася урочиста посвята у студенти Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Першим привітав першокурсників із важливою подією у їхньому житті директор Інституту філології професор Григорій Семенюк. Григорій Фокович наголосив, що цьогоріч до філологічної родини приєдналося близько 900 першокурсників, із яких 600 бакалаврів та 300 магістрів. Фах філолога щороку стає популярнішим серед абітурієнтів, адже знання мов відкриває неабиякі можливості перед випускником. Тож директор Інституту філології побажав натхнення та сил опановувати мови світу, але при цьому досконало володіти українською. Від імені ректора університету академіка Леоніда Губерського привітав першокурсників проректор Володимир Бугров. Виступаючи, Володимир Анатолійович згадав свої студентські роки і наголосив, що вчитися важко, адже навчають у КНУ кращі викладачі України, але саме такий шлях веде до глибоких та великих знань. Про входження Шевченкового університету у світові рейтинги якості освіти зауважив Посол Республіки Індонезія. Вельмишановний гість наголосив, що в Індонезії усі знають Київський університет завдяки випускникам Інституту філології, які демонструють висококваліфіковану підготовку та досконало володіють індонезійською. Студенти та випускники КНУ знайомлять східний світ із українською культурою. Зважаючи на це, Посол побажав першокурсникам наполегливо вчитися, аби стати містком комунікації між Україною та Індонезією. Зі словами вітання звернулися до присутніх студентів випускники на той час ще філологічного факультету - громадський діяч Юрко Позаяк та видавець, лауреат Шевченківської премії Іван Малкович. Запрошені випускники побажали бути гідними філологами КНУ. Вітальні слова на урочистому святі виголосили завідувачі кафедр Інституту філології - кафедри Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Іван Бондаренко, кафедри стилістики та мовної комунікації Лариса Шевченко, кафедри англійської філології та міжкультурної комунікації Алла Бєлова. Музичне вітання на урочистій посвяті пролунало від Народного ансамблю української музики "Роксолвнія". Продовжилося свято у стінах Інституту філології, де викладачі та завідувачі кафедр вели бесіди зі студентами, налаштовуючи їх на навчальний процес, який розпочнеться у понеділок, 3 вересня.