Словенські письменники читають лекції студентам Інституту філології

28 листопада студенти слов’янської філології та літературної творчості замість звичайної лекції почули унікальну – від гостів Інституту філології, словенських письменників Луції Степанчич, Горана Войновича та Міха Мацціні. Всі ці творчі особистості дуже багатогранні. Крім письменницького хисту, вони мають й інші захоплення та професії. Так, Луція Степанчич за освітою – художник-реставратор, а ще – літературний критик. Горан Войнович – режисер фільмів і телепередач, сценарист і літературний критик. Міха Міцціні – сценарист, режисер, спеціаліст із комп’ютерних технологій, автор підручників. Крім того, словенські письменники мають численні нагороди у сфері художнього слова й кадра.

На зустрічі зі студентами письменники розповіли про свою творчу діяльність і зокрема – про останні книги. Луція Степанчич, авторка критичних текстів «Сім років», збірок оповідань «Мертвяки і шлягери» і «Козел та й годі», поетичної книжки «Люблянський покажчик» вела мову про свій перший роман «В четвер о шостій» (2011), номінований на премію «Креснік» в категорії «найкращий словенський роман».

Горан Войнович як письменник відомий насамперед романом-бестселером «Зайди, геть», за який автор отримав премію «Креснік». Темою промови пана Горана на зустрічі став його другий роман – «Югославія, моя країна» (2011), який отримав високу критичну оцінку на батьківщині автора й був перекладений багатьма мовами.

Про свою творчу діяльність розповів і автор 16 художніх книжок Міха Мацціні.

Після виступів письменників всі бажаючі могли поставити запитання гостям, а також придбати їхні нові книжки.

Текст: Анна Мукан,
Фото: Валерій Попов