Україна – Казахстан: багатовекторність співпраці (освітній контекст)

27 листопада 2012 року у стінах Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Казахстан в Україні Турісбекова Заутбека Каусбековіча зі студентами-філологами. Організаторами заходу стали ректор університету і Турецький центр інформації та досліджень Інституту філології.

Метою зустрічі було не лише зміцнення дружніх стосунків між обома країнами, а й обговорення перспектив відкриття Казахського центру в Інституті філології.

Пан посол наголосив на схожих «долях», проблемах України та Казахстану як країн, які завзято борються за статус рідних мов, за незалежність від сусідських держав і за розвиток освітньої системи. Пан Турісбеков окреслив орієнтири освітньої багатовекторної співпраці між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка й науковою спільнотою Республіки Казахстан – відкриття Центру казахської культури і мови та «сучасної аудиторії», яка покликана створити комфортне середовище для навчання студентів.

Текст: Олександра Борейчук,
Фото: Валерій Попов