Японознавчі студії в Інституті філології

Розвиток японістики набирає стрімких обертів далеко поза межами «країни, де сходить сонце». Одним із таких європейських центрів японознавства є Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка. Потужна кафедра китайської, корейської та японської філології на чолі з проф. Іваном Бондаренком, Центр японської мови та літератури, а також ціла когорта професійних викладачів з України та Японії забезпечують якісну освіту філологів-японознавців. Для вдосконалення мовних навичок студентів, обміну педагогічною і науково-культурною інформацією між науковцями-японістами кафедра регулярно влаштовує круглі столи, конференції, семінари. З цією метою 27 листопада в Актовій залі Інституту філології відбулася Міжнародна наукова конференція «Японська культура в контексті глобалізації: сучасний стан і перспективи».

Захід організовано Інститутом філології спільно з університетом Цукуба, Японія. У конференції взяли участь викладачі та аспіранти обох навчальних закладів. Теми доповідей стосувалися методики викладання японської мови, історії перекладів японської літератури та ін. Конференція проводилася з метою поглиблення взаємозв’язків між університетом Цукуба та КНУ імені Тараса Шевченка, обміну досвідом і створення підґрунтя для подальших досліджень в галузі японістики.

текст: Анна Мукан, Костюк Анатолий
фото: Валерій Попов