Нагородження переможців конкурсу МАНУ

15 травня в Інституті філології відбулося урочисте нагородження переможців ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Вітали найкращих школярів відділення української філології та мистецтвознавства.

Подію відкрила заступник директора Інституту філології Наталія Любарець. Привітавши київських учнів, вона висловила надію побачити їх студентами Шевченкового університету. Наталія Олексіївна розповіла й про можливості Інституту. У нас вивчається близько 30 мов, список і нині розширюється. І, за словами Наталії Олексіївни, «одним із потужних крил цього багатокрилого журавля є українська мова». Україністика сьогодні має багато перспектив, однією з яких є робота в майбутньому Українському інституті, що представлятиме Україну за кордоном. Юні філологи й мистецтвознавці – наша надія.

Цьогоріч на конкурсі представилено 533 роботи. Найбільше – 196 – з української літератури (керівник секції – Наталя Єлісеєва). Отже, у школярів сформувався інтерес до Слова та книг. Учні виходять за межі шкільної програми на нові обрії, творчо підходять до робіт.

Почесний гість заходу, завідувач відділом стилістики Інституту української мови НАН Галина Сюта зауважила, що все велике починається з малого: книжки, справи … І наука велика – з Малої Академії. Побажала молодшим колегам знайти надійного атланта, який «тримав би небо», указував правильний шлях, однак лише до певного часу.

Керівник секції української мови, доцент кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології Олеся Сидоренко влучно зауаажила, що всі переможці – у першу чергу переможці над собою, над лінню чи іншими перешкодами в роботі. Нагороджуючи МАНівців секції, зазначила, що чужу мову можна вивчити швидко, а свою вчимо все життя. Це ідентифікатор людини, нації, держави.

Керівником секції літтворчості був випускник Інституту філології поет і перекладач Ігор Астапенко. Свою секцію він називає не науково-дослідницькою, а радше науково-творчою. Це простір для пошуку учня. Тут апробовується краса і сила рідної мови. На нагородженні також презентували щорічний альманах секції «У пошуках слова», а також збірки «Елеї» та «Київ…».

Також вітали школярів-переможців секцій журналістики, фольклористики та мистецтвознавства. Диплом учасника чи переможця традиційно отримав кожен учень-член МАН. Юним дослідникам побажали врожайного на книги та нові ідеї літа. Чекаємо на молодих учених в Київському університеті.

Юлія Кузьменко