Зустріч з Аташе з питань освіти Посольства Турецької Республіки

26 квітня на базі кафедри тюркології за ініціативою ректорату та підготовчого відділення Шевченкового університету відбулася зустріч з Аташе з питань освіти Посольства Турецької Республіки кандидатом історичних наук Екремом Калайли.

Під час зустрічі високоповажний гість зазначив, що йому дуже приємно нарешті побувати в нашому університеті, побувати на кафедрі тюркології Інституту філології, про роботу якої він вже чув багато схвальних відгуків. Представник турецької амбасади висловив свою повагу і подяку проректору Володимиру Бурову, завідувачу підготовчого відділення Галині Усатенко та кафедрі тюркології і її завідувачу Ірині Покровській.

Екрем Калайли також наголосив на тому, що відкриття Інституту імені Юнуса Емре, який знаходиться на відстані 200 м від Жовтого корпусу, також є знаковою подією в українсько-турецьких відносинах і двері цього інституту завжди відкриті для студентів КНУ імені Тараса Шевченка. «Ви можете будь-коли туди приходити, не чекати на офіційні події та запрошення. Так само і двері Посольства Турецької Республіки завжди відкриті для вас». – зазначив пан Екрем.

Володимир Бугров від імені нашого університету висловив повагу високоповажному гостю за його візит до КНУ імені Тараса Шевченка. Володимир Анатолійович, виступаючи, зазначив, що Шевченків університет входить у три світові рейтинги, що дає можливість побачити шлях розвитку і водночас недопрацювання. КНУ за останні роки став різноплановим у сфері міжнародної комунікації, свідченням є підписані понад 270 угод про співпрацю з різними країнами світу. ІФ та КНУ загалом навчає стільки мов, чим не може похвалитися жоден виш України. Співробітники КНУ роблять все можливе, аби було комфортно громадянам із будь-якої країни і будь-якої національності. Свідченням є відкрита 4 роки тому за підтримки Туреччини освітня програма з вивчення кримськотатарської мови, а рік та два роки потому - із гагаузької та азербайджанської. Кафедра тюркології підтримує та розвиває зв'язки із тюркськими країнами, а відтак має стати для інших факультетів нашого університету містком у комунікації зі студентами тюркських держав. Також Володимир Анатолійович подякував Аташе за підтримку у розбудові тюркських студій у КНУ. На що високоповажний гість відповів: "Туреччина є сусідом і другом Україні, а друг повинен підтримувати друга у будь-якій ситуації". Міжнародна співпраця Шевченкового університету, зокрема з Турецькою Республікою відзначається позитивною динамікою. Минулого року ми приймали в нашому університеті Уповноваженого у справах освіти Турецької Республіки Єкту Сарача, а цьогоріч у Стамбульському університеті було відкрито спеціальність з вивчення української мови.

Завідувач підготовчого відділення Галина Усатенко, підсумовуючи, сказала, що ми робимо спільну працю, тож приємно, що це двостороння взаємодія, яка сприяє зміцненню українсько-турецької дружби.

Надалі пан Екрем спілкувався із турецькими студентами, які здобувають вищу освіту в Україні.

Кількість турецьких студентів, які навчаються у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, як кількість українських студентів, які вивчають турецьку мову на кафедрі тюркології Інституту філології, невпинно зростає. Це свідчить про посилення співпраці між нашими країнами та відкриття нових перспектив і векторів її розвитку.