Відбулося засідання Вченої ради

19 квітня в Інституті філології відбулася Вчена рада. На порядку денному було три питання, серед них: стан та перспективи розвитку української філології, літературної творчості, слов'янської філології, фольклористики, загального мовознавства та класичної філології, прикладної лінгвістики; атестація аспірантів 3-4 року навчання; звіт про виконання виробничих і навчальних практик в Інституті філології.

Перед початком розгляду першого питання директор Інституту філології Григорій Семенюк представив склад комісії, яка перевіряла кафедри закладу, де викладається українська мова та література або де вона є профільною. Голова комісії завідувач кафедри російської філології Олена Снитко розповіла про роботу комісії, за результатами якої були підготовлені довідки про перевірені кафедри. Вона наголосила, що при підготовці освітніх програм кафедри мають враховувати ті зміни, які відбуваються в Україні, адже сьогодні відбувається перехід від авторитарних методик до методик партнерства, який було започатковано у 2015 році.

Взяла участь в обговоренні роботи комісії, а також розповіла про наукову роботу аспірантів 3-го - 4-го року навчання заступник директора Ганна Черненко. Ганна Анатоліївна окреслила коло наукових інтересів молодих вчених, наголосивши на тому, що ефективність аспірантури - це ефективність розподілу коштів.

Далі звітувала заступник директора Наталія Любарець, котра розповіла про виконання виробничих і навчальних практик в Інституті філології. Наталія Олексіївна у своєму виступі закцентувала увагу на розширенні бази проходження практик, а також на трансформації в системі вищої освіти, яка вимагає нових підходів до проходження практик.