100-ЛІТТЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА НА МАЛІЙ БАТЬКІВЩИНІ

Центр літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка взяв участь у міжнародних конференціях, присвячених 100-річчю від дня народження Олеся Гончара. Наукові зібрання відбулися у Дніпрі та Полтаві в університетах імені Олеся Гончара та імені Володимира Короленка.

Учасники конференцій осмислили творчість автора "Прапороносців" та "Собору" в духовному просторі України та літературного зарубіжжя. У рамках наукових заходів презентовано ряд видань ("гончарівський" альманах "Рідний край", монографія М. Наєнка "Олесь Гочар в інтер-інтер'єрі" та ін.), у яких українські та іноземні автори окреслили широке коло питань, пов'язаних із життям та літературно-громадською діяльністю письменника. Художні колективи обох університетів (у Полтавському їх близько 30-ти!) показали учасникам конференцій та всім зацікавленим ювілейні концертні програми. Вражаючими, зокрема, були "студентські" інсценізації роману Олеся Гочара "Людина і зброя" (Дніпро) та його новели "За мить щастя" (Полтава).

Науковці, які брали участь у конференціях, відвідали місце народження класика літератури ХХ століття – робітниче поселення "Ломівка" поблизу Дніпра та село його дитинства – мальовничу "Суху" в Кобеляцькому районі на Полтавщині.

Інформацію надав Центр літературної творчості ІФ