Екзотичними стежками Індонезії

Що відомо вам про Індонезію? Усі знають про Балі та екзотичну кухню, але, на превеликий жаль, це вся інформація якою володіє пересічний українець. В Інституті філології про цю країну знають набагато більше. Знавці індонезійської, як і всі філологи, не просто вивчають мову, а намагаються зрозуміти парадокси, поринути в історичні та культурні глибини. Адже місія філолога особлива – дати можливість іншим людям пізнати частинку чогось невідомого, незрозумілого та чарівного, інколи навіть екзотичного.

Своє призначення сьогодні виконували студенти усіх курсів освітньої програми "індонезійська мова і література та переклад" на святкуванні, присвяченому Дню Індонезії. За участю Посольства Республіки Індонезія в Україні, а також за підтримки викладачів кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії на чолі із завідувачем Іваном Бондаренком, вони змогли занурити усіх в індонезійську культуру. На заході також були члени Ради Регіональних представників Індонезії, які мали змогу відчути себе як вдома. Директор Інституту філології Григорій Семенюк привітав закордонних гостей, а також обговорив із представниками індонезійської амбасади подальшу співпрацю щодо розвитку сходознавчих студій в Шевченковому університеті.

Насолодитися індонезійською поезією сьогодні допомогли студентки 2 курсу магістратури Яна Каткова та Валерія Румянцева, яка також презентувала збірку індонезійських віршів Antologi Puisi 8 Penyair Indonesia в перекладі студентів-випускників. Fashion Show від студенток 1 курсу додало святу екзотики та колориту. У фольклор змогли занурити глядачів студентки 4 курсу Ірина Багінська, Євгенія Трухан та Наталя Швець, які у власному перекладі зачитували відомі індонезійські повісті. У вирі індонезійського танцю заворожували сьогодні Анастасія Пустильник (студентка 2 курсу магістратури), Puput Ratri Widayani та Aiesha Fatma Nandhira. Свої акторські здібності демонстрували студентки 3 курсу, перенісши усіх в давні індонезійські часи. А родзинкою заходу стало виконання пісні від викладача індонезійської мови та літератури Прабово Хімавана за участю студентів з університету імені Бориса Грінченка.

Свято залишило у кожного приємні спогади та бажання дізнатись більше про таку неймовірно екзотичну країну, як Індонезія.

Юлія Метельська (студентка 1 курсу магістратури
освітньої програмиі "індонезійська мова, література та переклад"), фото Валерія Попова