Дні шведської культури в Інституті філології

З 3 по 5 квітня в Інституті філології відбулися Дні шведської культури за участю шведського мистецтво- та літературознавця, викладача Вітфельдтської гімназії міста Ґетеборґа Ларса Елофссона. Подібний захід проходить вже вдруге за підтримки Шведського інституту та Посольства Швеції в Україні. Лекції та воркшопи були відкриті для усіх, хто цікавиться шведською культурою, тож, у ці дні нашими гостями були, зокрема, студенти Інституту журналістики, а також учні Скандинавської гімназії, котрі вивчають шведську мову.

3 квітня студенти мали змогу під керівництвом Ларса Елофссона взяти участь у воркшопах, присвячених класичній шведській літературі. В центрі уваги були твори Івара Лу-Юханссона та Х'яльмара Сьодерберга.

4 квітня відбулися відкриті лекції на тему ”Шведське мистецтво” та ”Життя і творчість Сельми Лагерлеф”. В урочистій частині заходу взяли участь представники Посольства Швеції в Україні – заступник голови дипломатичної місії Луїз Моршінг, керівник відділу культури та економіки Лінн Герфаст та офіцер з питань культури, преси та інформації Тетяна Некрасова. Лінн Герфаст, зокрема, відзначила роль Інституту філології в поширенні в Україні інформації про Швецію, її мову та культуру. Від імені Інституту філології гостей привітали заступник директора з міжнародних зв'язків Наталя Любарець, завідувач кафедри германської філології та перекладу Марія Іваницька та професор кафедри Олена Материнська. Вони наголосили на тому, що останніми роками спостерігається пожвавлення інтересу до вивчення шведської мови. Все більше студентів вивчають шведську мову в Інституті філології, й цього року зі шведської філології вперше буде проходити набір до магістратури. Після урочистої частини студенти Інституту філології та гості занурилися у світ шведського образотворчого мистецтва та літератури. Завершився цей день спільним виконанням традиційних шведських пісень під акомпанемент.

5 квітня пройшли захоплюючі воркшопи зі шведської риторики. Студенти отримали змогу потренуватися у вмінні виголошувати промови шведською мовою під керівництвом досвідченого фахівця зі Швеції.

Дні шведської культури і візит Ларса Елофссона до Києва завершилися. Але співпраця з Вітфельдтською гімназією триває. Вже наступного тижня студентка другого курсу Інституту філології Ірина Шатохіна вирушає до Ґетеборґу для місячного стажування в гімназії.