Історія українсько-турецьких відносин

6 квітня з ініціативи кафедри тюркології відбулася лекція відомого українського історика-тюрколога, керівника центру дослідження цивілізацій Причорномор’я Інституту історії України НАН України Олександра Галенка на тему: «Навіщо Україні тюркологія?»

Олександр Іванович Галенко – випускник історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Був на стажуванні у провідних університетах Європи та США. У 90-х рр. обіймав керівні посади в Інституті сходознавства ім. А.Кримського НАН України. Досліджує Османську імперію та Південь України. Викладає у Києво-Могилянській академії. Співробітник Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Має публікації в авторитетних сходознавчих виданнях світу.

Олександр Іванович харизматично і натхненно розповів студентам і викладачам Інституту філології, а також викладачам університету «Хаджеттепе» (м. Анкара, Турецька Республіка) історію тюркських племен, їхнє перебування на території сучасної України та роль, яку вони відігравали в українській історії. Не оминув увагою Олександр Іванович і непростий процес становлення української державності. Виступаючи, наголосив на визначній постаті Омеляна Йосиповича Пріцака, якому належить безліч новаторських поглядів на формулювання проблематики тюркського впливу на українську історію.

Під час лекції присутні почули цікаві історичні факти, подробиці релевантних історичних подій. Мали змогу переглянути фотознімки різноманітних раритетів, барельєфів старовинних архітектурних споруд, світлини із архівних джерел. Студенти із непідробним натхненням слухали лекцію, із ентузіазмом ставили запитання лектору, а також щиро та емоційно висловили своє захоплення панові Олександру.

Інформацію надалала Ольга Пишньоха

Категорії: