"Опанувавши перську, можна із впевненістю сказати, що ви навчилися співати"

30 березня відбувся науково-практичний семінар "Вивчення перської мови в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: шляхи зміцнення та вдосконалення", присвячений 15-й річниці створення Центру іраністики.

"Студії з іраністики у Шевченковому університеті розбудовуються завдяки кафедрі мов і літератур Близького та Середнього Сходу Інституту філології. Викладачі організовують конференції, літературно-мистецькі заходи, що сприяє глибшому пізнанню перської культури. Таким чином студенти вивчають не лише мову і літературу, а й занурюються у сутність нашої країни. Висококваліфіковані фахівці-іраністи Інституту вчать студентів мови Гафіза. Перська - це одна із наймелодійніших мов світу, опанувавши її, можна із впевністю сказати, що ви навчилися співати",-

зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської республіки Іран в Україні, виступаючи на семінарі.

Пан Мохаммад Бегешті Монфаред привітав Центр іраністики із ювілеєм та Новрузом та побажав й надалі розвивати іранознавство в Україні. Пан Посол до семінару зустрівся із ректором Шевченкового університету Леонідом Губерським та студентами-іраністами. На зустрічі було підписано трьохсторонній договір про подальшу співпрацю і про матеріальну допомогу на навчання двом студентам Інституту філології.

Привітав із 15-річчям всіх іраністів Інституту філології й проректор Петро Бех. Петро Олексійович підкреслив, що Шевченків університет підтримує добрі взаємини із іранською амбасадою, яка всіляко сприяє розвиткові іраністики в КНУ. Наступною на семінарі виступила завідувач кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу, директор Центру іраністики Олена Мазепова. Олена Вікторівна розповіла про історію становлення іраністики у Київському універистеті, закцентувала на сучасному стані та перспективах розвитку викладання перської мови в Інституті філології. На семінарі також виступили: викладач із Керманшанського університету (Іран) пані Сусан Джабрі, яка нині викладає перську для філологів Шевченкового університету, асистент кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Ірина Лучко, студенти - Максим Карпенко та Юлія Мельник, які отримали матеріальну допомогу на навчанння від іранського посольства, а також інші студенти, які були на мовному стажуванні в Ірані.