В Інституті філології відзначили Новруз

Весна іде – красу несе! А тій красі радіє все! І не лише красу нам приносить весна, а й безліч свят. Одним із них є свято Новруз Байрам, яке навесні традиційно відзначають східні народи в період з 19 по 26 березня. Новруз Байрам - це «Новий день», який приходить 21 березня, у день весняного рівнодення. Це свято символізує час відродження й оновлення природи. Це свято примирення та очищення. Свято мудрості, яка закликає нас до солідарності, єдності, терпимості та прощення. Свято надій на мир поміж людьми, на щедрий урожай, на любов та злагоду, на здоров'я та щастя.

Існує хибна думка, що Новруз це релігійне свято. Насправді Новруз – це міжнародне свято, пов'язане зі збереженням нематеріальної культурної спадщини. Його відзначають із піснями, танцями, солодощами, подарунками тощо.

26 березня кафедра тюркології за участі керівника Відділу з питань національностей Департаменту культури КМДА Ольги Власенко, заступника директора Інституту філології Наталії Любарець, голови Об’єднаного Конгресу Азербайджанців України, голови Асамблеї національностей України, випускника КНУ Тагієва Ровшана, заступника голови Аербайджанського культурного центру Мубаріза Мамедова, голови Союзу Азербайджанської молоді України, випускниці КНУ Ільгами Алахвердієвої, телеведучої Наталії Кудряшової відзначили Новруз Байрам, реконструювавши давні традиції Сходу. Новий рік по-східному в Інституті філології пройшов музично, танцювально, поетично.