В Інституті філології відзначили 140 років визволення Болгарії від Османського поневолення

Щороку 3 березня Болгарія відзначає національне свято – День звільнення від османських поневолювачів і воскресіння Болгарської держави. З 1396 по 1878 роки Болгарія входила до складу Османської імперії. У 1877-1878 роки країна здобула незалежність. Цьогоріч виповнилося 140 років з моменту визволення від Османського поневолення.

22 березня в Інституті філології відбулося відзначення ювілейної дати за участі Посла Болгарії в Україні Красіміра Мінчева. Святкування зініціювали та організували Центр болгарської мови, літератури, історії і культури на чолі з доц. Оленою Чмир та кафедра слов'янської філології на чолі із її завідувачем проф. Ольгою Паламарчук. На заході були: заступник директора к.філол.н. Наталія Любарець, представники болгарської спільноти "Родолюбие", представники посольства, викладачі кафедри слов'янської філології та студенти, які вивчають болгарську мову.

Привітала гостей заходу директор Центру болгарської мови, літератури, історії і культури Олена Чмир. Наступною слово взяла заступниця директора Наталія Любарець. Виступаючи, вонавона наголо на тому, що болгарська мова у Шевченковому університеті викладається вже 40 років, протягом яких тривають дружні українсько-болгарські відносини. Завдяки Посольству Болгарії в Україні, яке допомагає розбудовувати студії з болгаристики, дружба зміцнюється з роками.

Зі словами вдячності до України, яка разом із іншими народами допомагала Болгарії 140 років тому звільнитися від ярма, виступив на події Посол Болгарії Красімір Мінчев

Про визначних особистостей України, які зіграли ключові ролі у визволенні Болгарії від поневолення, розказали гостям студенти. Після екскурсу в історію студенти заспівали декілька народних болгарських пісень. Насамкінець Посол Болгарії із представниками посольства подякували організаторам та подарували книжки студентам.