Фольклористи закликали весну

Летіть, соловейки, на наші земельки...

Одним з найцікавіших звичаїв наших предків є закликання весни. Це робили на свято Сорока святих, яке припадає на 22 березня. У цей день весну починали закликати, щоб дати зрозуміти, з яким нетерпінням її чекають. Для цього пекли печиво у вигляді пташок, яке називали «жайворонками».

Фольклористи Інституту філології цьогоріч всіляко "припрошували" весну, адже на календарі вже кінець березня, а за вікном сніг і ожеледь. 22 березня на кафедрі фольклористики студенти із викладачами співали веснянки, ліпили пташок із тіста, говорили про особливості святкування цього дня в Україні, обмінювалися досвідом про традиції відзначення у своєму регіоні, рецептами. Тож довгоочікуване тепло неодмінно має прийти на днях, фольклористи закликали весну!!