Презентація книжки Михайла Назаренка

14 березня у Шевченківські дні за сприяння кафедри історії літератури, теорії літератури та літературної творчості відбулася презентація книжки Михайла Назаренка "Поховання на могилі: Шевченкова біографія у фольклорі та фейклорі".

У презентованому виданні зібрано майже всі надруковані досі легенди, перекази, чутки і плітки про Шевченка, від 1840-х років до новітніх часів, – і весь цей різнорідний матеріал поєднано в єдиний сюжет, єдину історію про чарівного маляра, чаклуна-характерника, пророка, визволителя, безсмертного, заложного мерця, жертву і знаряддя ідеологій.

Водночас це книжка не лише про Шевченка, а про Україну та українців. Адже Шевченко - це й є Україна, сутність нашого народу. Варто зауважити, що це вже друге видання цієї книжки, доповнене і проілюстроване. Перше видання було надруковане 10 років тому.

На презентації були присутні студенти, викладачі та колеги з Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України.