Шевченко в історико-літературній парадигмі: в ІФ відбулася наукова конференція

Міжнародна наукова конференція, присвячена репепції творчості Тараса Шевченка, відбулася в стінах Інституту філології 13 березня. Постать Тараса Григоровича в історико-літературній парадигми обговорювали на пленарному та секційних засіданнях.

Урочисто відкрив конференцію, присвячену 204-річниці Тараса Шевченка, директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк. Він привітав присутніх із важливими для кожного українця датами, Шевченківськими днями, коли кожен для себе читає і перепрочитує твори величного поета.

Своє перепрочитання "Катерини" запропонували акторки театру "Чесно" під керуванням Катерини Чепури. Уривки з вистави сколихнули емоції присутніх, співчуваючи героїні Шевченкового твору.

З вітальним словом виступив письменник, лауреат Шевченківської премії В'ячеслав Відмідь. А про цьогорічну лауреатку Емму Андрієвську розказав присутнім у своєму фільмі Народний артист України Леонід Мужук.

Проф. Юрій Ковалів, письменник, Шевченківський лауреат, у своєму виступі наголосив на силі Шевченкового слова та як це позначилося на літературі.

Про образ Шевченка в контексті постколоніальної критики у своїй доповіді розказала аспірантка Інституту філології Наталія Ковтонюк.

Вам траплялися розвідки, що Шевченко певний час жив у Києві на Пріорці? Своїми дослідженнями поділився і спростував теорію завідувач відділу Шевченкознавства Олександр Боронь.
Презенація шести томів наукового проекту проф. Ростислава Радишевського "Шевченкіана діаспори" відбулася по завершенню пленарного засідання.

А вже завтра, 14 березня, продовжаться секційні засідання конференції, а також відбудуться на різних факультетах КНУ зустрічі з шевченківськими лауреатами.