ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ

Цей Міжнародний проект Народної артистки України Галини Яблонської (за участю Центру літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка) провів в "Укрінформі" прес-конференцію з питань підготовки до цьогорічних заходів Проекту. Модерували заступники Галини Яблонської – письменник Василь Неволов, голова товариства "Знання України" професор Василь Кушерець, директор Центру літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка Михайло Наєнко. Цього року пленарна частина Проекту відбудеться на базі університетського Інституту філології. Про різні ступені готовності до заходів Проекту говорили Василь Кушерець, Михайло Наєнко, народний депутат Юрій Кармазин, правозахисник і в'язень сумління Олесь Шевченко, мовознавець Іван Ющук, представники кіносфери Сергій Тримбач і Станіслав Чернілевський, художники і музиканти, земляки з Шевченкової Звенигородщини, а також муфтій усіх мусульман України, президент Африканської єдності в Україні, консул Індійського посольства в Україні, голова Азербайджанського земляцтва імені Мусліма Магомаєва, представник молодіжного крила шанувальників творчості Поета і Пророка. Звучали (переважно з відеороликів) твори Шевченка іспанською, англійською, хінді, татарською та іншими мовами.

Заявки на цьогорічну участь у Проекті (читання творів Шевченка іноземними мовами) від студентів спеціальності літературна творчість та всіх бажаючих (особливо – з перекладознавчих дисциплін) подавати (до 15 квітня ц. р.) в Центр літературної творчості (кімн. 37 гуманітарного корпусу університету) і на ФБ-сайти членів оргкомітету Проекту Лариси Кондратюк і Тетяни Яровициної.