100 років, а вони вічно молоді і мужні: вшанування крутянців

Студентська гвардія КНУ у 100-річчя героїчного бою під Крутами вшанувала полеглих бійців - юних захисників української землі від більшовицького нападу.

29 січня 2018 року станція була велелюдною. Майоріли прапори України, незалежність якої виборювалася століттями. Завдяки саможертовності хоробрих юнкерів, до числа яких належать і вихованці університету Святого Володимира, які першими прибули на лінію оборони, країна має свою державність. У день пам'яті з червоними гвоздиками до меморіалу Героїв Крут йшли студенти і співробітники теперішнього Шевченкового університету. У кожного свої думки, свої висновки від уроку мужності і любові до країни.

Паралельно із урочистою частиною 29 січня на станції відбувалися екскурсії експозицією. Окрім зразків одягу, листів, фотографій крутянців та очільників УНР, до експозиції цього року долучили і пам'ятні речі бійців, які загинули за Україну у сучасній війні.

Адміністрація КНУ у цей день також вшанувала пам'ять Героїв Крут на Аскольдовій могилі, куди перепоховали "тридцять мучнів-українців, славних, молодих". Окрім цього 29 січня в Києві відбувалося чимало заходів з приводу визначної події історії. На Арсенальній площі було організовано реконструкцію бою за завод Арсенал. Видовище змусило присутніх ще раз задуматися, якою ціною виборювалася свобода, наша незалежність.

Знаючи і шануючи свою історію, нація має майбутнє. Ми маємо пам'ятати подвиги мужніх та докладати всіх зусиль, аби історія не повторилася.

Каріна Дорошенко,
фото - Валерій Попов