Світлої пам’яті Тараса Романовича Кияка

Ректорат Київського національного університету, професорсько-викладацький та студентський колектив Інституту філології з глибоким сумом повідомляють про те, що 18 січня 2018 року відійшов у вічність визначний учений-мовознавець, доктор філологічних наук, професор кафедри германської філології та перекладу Інституту філології, германіст, термінознавець, почесний доктор низки зарубіжних навчальних і дослідницьких закладів Тарас Романович Кияк.

Народився Тарас Романович Кияк 23 березня 1944 року у місті Винники Львівської області в родині діяча українського визвольного руху. Закінчив факультет романо-германської філології Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича (1965 р.) за фахом «Німецька мова та література». У 1978 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук .У 1989 році відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук. З 2003 р. до 2016 р. Тарас Романович Кияк обіймав посаду завідувача кафедри теорії і практики перекладу з німецької мови Інституту філології. Керував науковою школою з лінгвістики фахових мов, термінознавства та теорії галузевого перекладу в Інституті філології. Автор більше 250 наукових праць.

Тарас Романович Кияк був одним із засновників науково-дослідного Центру буковинознавства, головою Чернівецької обласної організації товариства «Просвіта» (1990–1995 рр.), головою Українського термінологічного товариства (від 2002 року).

Тарас Романович Кияк був також громадським та політичним діячем, зокрема народним депутатом Верховної Ради України другого скликання, координатором групи «Конституційний центр», головою міжпарламентської групи «Україна-Німеччина» Верховної Ради України (1995–1998 рр.), одним із членів-засновників Демократичної партії України (1990–2003 рр.), автором статті 10 (про мову) Конституції України.

Тарас Романович Кияк був Почесним громадянином Винників, мав чимало нагород, у тому числі й був нагороджений кавалерським орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Колектив Шевченкового університету висловлює щирі співчуття близьким Тараса Романовича, всім, хто знав цю прекрасну людину, громадянина і патріота.

Прощання відбудеться 19 січня 2018 року об 11.30 у холі Інституту філології.