Розстріляне Слово: В ІФ показали фільм Тараса Томенка

Коли випускники-філології стають режисерами, то важливі теми літератури не зникають безслідно. Режисер Тарас Томенко зняв фільм "Будинок Слово", який показав у альма-матер 12 грудня. Документальний фільм про письменників Розстріляного Відродження, що з листопада показується у кінотеатрах всієї України, в стінах Інституту філології переглянули студенти та викладачі. Відома і болюча тема тепер має і візуальне втілення. У сценарії, авторами якого є Тарас Томенко і Любов Якимчук, спочатку було більше 400 сторінок, однак довелося скоротити до 80.

Глядач дізнається, як Остап Вишня був арбітром на собачих змаганнях, Володимир Сосюра закохався в Раїсу Троянкер, а Вадим Меллер об'їхав велосипедом всі країни Європи. Стрічка показує героїв на основі документів СБУ, відеоархівів, щоденників справжніми, які живуть. радіють, творять, а над ними нависає страх бути знищеними. Сандармох у Карелії - не просто завершення фільму, а рана всієї української історії і культури ХХ століття.

Текст - Каріна Дорошенко
Фото - Наталія Мацибок-Стародуб