В ІФ малювали комікси разом з котом Інжиром

7 грудня в Інституті філології було аномальне пришестя котів. Посприяла такому явищу Олена Павлова, яка завітала до літературного клубу PROчитання розказати про комікс-поезію і створення кота Інжира.

Присутні дізналися про витоки комікс-поезії, про наявність української поезії в польському середовищі графічної поезії, про нюанси створення коміксів та, звісно, про життя кота Інжира.

Олена Павлова презентувала антологію комікс-поезії "КОМ-ПО", куратором якої виступила. Під обкладинкою вміщено графічну поезію 16 українських авторів, серед яких сучасні поети (Лесь Белей, Павло Коробчук, Любов Якимчук та ін) та класики (Василь Симоненко. Максим Рильський, Павло Тичина).

На майстер-класі присутні повчилися малювати комікси на будь-який вірш. Олена звернула увагу на технічні нюанси створення, зокрема офрмлення думок і цитат. А потім розповіла про образ кота Інжира в інтернет-просторі. Кота було обрано з причин найбільшої привабливості для користувачів саме такої тварини. Нині кіт Інжир має свою сторінку у фейсбуці та інстаграмі, радить читачам книжки і події, тримає руку (/лапу) на пульсі сучасного літературно-мистецького процесу. Олена Павлова показала, як правильно малювати цього всюди присутнього кота, а потім запропонувала намалювати Інжира, який триматиме те, чого бажає кожен з авторів. Так утворилася котяча гвардія, яка додала студентам веселих нот у залікові будні.

Каріна Дорошенко,
фото - Валерій Попов