День пам'яті Айдера Османа

30 листопада в Центрі кримськотатарської мови і літератури студенти спеціальності кримськотатарська мова та література, а також викладачі кафедри тюркології провели день пам'яті, присвячений 80-ти річчю видатного письменника та редактора журналу «Їлдиз» («Зірка») Айдеру Осману.

Метою заходу було ознайомлення з кримськотатарською літературою та видатним літературним діячем. Айдер Осман один із найталановитіших кримськотатарських письменників. Абібулла Сеїт-Джеліль розповів про життя літератора та про його творчість, студенти 4 курсу продовжили, оглядаючи окрім творів журнал «Їлдиз». Закінчився захід читанням п'єси автора «Аєдін» студентами 3 та 4 курсів тюркологів.

Айдер Осман активно брав участь у громадському житті, був членом правління спілки письменників Узбекистану, де очолював секцію кримськотатарської літератури. У 1985 році заснував «Їлдиз», і був його головним редактором, а в 1991 року організував переведення журналу з Узбекистану до Криму. Незважаючи на фінансову скруту, продовжив видання журналу в Сімферополі. Помер 20 червня 1997 року в Сімферополі.

Категорії: