"Життя мертвих триває у пам'яті живих": презентація альманаху "Жити далі"

22 листопада в Інституті філології відбулася урочиста презентація альманаху "Жити далі". Представники відділення української філології та мистецтвознавста при МАН України видали вірші та наукові дослідження своїх вихованців і випускників про війну і революцію. Звісно, презентація такого альманаху із болючою темою, мала бути презентована у дні, коли розпочалася Революція Гідності. Молоді літератори, у житті яких це перша революція, не змогли залишитися осторонь, відчуваючи гостро ці події.

На презентацію завітали і ті, які відчули війну на собі: військовий капелан, Народний Герой України, священник УПЦ КП Костянтин Холодов, боєць ДУК ПС, учасник Ігор Нескорених Валерій Рак, солдат 44 бригади ЗСУ, випускник фольклористики ІФ Максим Вертюк, викладач-кореїст ІФ, лейтенант Денис Антіпов.

Гостей і авторів у стінах Інституту філології привітав директор Григорій Семенюк. Зі словами привітань виступили також: заступник директора "Київської МАН учнівської молоді" Володимир Васинюк, викладачі Інституту філології Олеся Сидоренко та Оксана Мацько та організатори творчого конкурсу і представники МАН. Зі щирим словом звернулася до творчої молоді і гостей Олеся Наумовська, невтомна волонтер і викладач ІФ, яка згадала про події Майдану, про допомогу військовим, про скромність і мужність тих, кого присутні могли бачити в президії цього вечора.

Автори отримали свої авторські примірники із рук гостей, а випускники МАН читали присутнім свої вірші.

"Війна зі сплячого народу робить народ, який зараз так відчуває історію, так пише вірші. Відчувати історію - це великий дар. Не в кожного він є. Ви її відчули і передали у віршах", - звернувся до авторів Костянтин Холодов. "У нас народжується нова героїчна література", -підмітив у своєму виступі Денис Антіпов.

Подарували авторам і гостям проникливі пісні ансамбль "Роксоланія" та дует бандуристів з капели ім. Г.Майбороди.

Завершальним акордом заходу стали слова Цицерона, що стали епіграфом до альманаху: "Життя мертвих триває у пам'яті живих". Тож шануймо історію і цінуймо теперішнє.

Каріна Дорошенко,
фото - Валерій Попов