Засідання літературної студії ім. Максима Рильського за участі Кирила Стеценка

Традиційно у другий вівторок місяця слухаємо поезію студентів-літтворців Інституту філології. Сьогодні, 14 листопада, до літстудії долучилися ще й молоді поети та прозаїки з Київського університету ім. Б. Грінченка. Крім того, пощастило почути скрипаля Кирила Стеценка.

Стеценко знайомий з музикою змалечку. Його дід, теж Кирило, - автор музики до «Заповіту» Шевченка. А онук підходить до музики по-новому, змішуючи в авторських композиціях рок, джаз, фольк та класику. Свого часу він грав у рок-гурті «Еней», гастролював, потім вів авторську програму на радіо, і навіть протягом 13 років завідував кафедрою менеджменту й шоу-бізнесу КНУКіМ. На літстудії пролунали три його твори: «Дума» (із народною основою), обробка закарпатської колядки та «Ой діду, дударику» - обробку Леонтовича 3-нотної народної пісні. Останню Кирило заспівав разом зі слухачами.

Директор Центру літературної творчості професор Михайло Кузьмович Наєнко слушно зауважив, що філологи повинні так само майстерно володіти своїм інструментом – Словом, - як Кирило володіє скрипкою.

А далі свою творчість презентували студентки 2 курсу спеціальності «літературна творчість». Крім того, студенти 4 та 6 курсу з університету Грінченка, які завітали на студію, поділилися своїми поезіями та малою прозою.

Наприкінці зустрічі Михайло Кузьмович подякував учасникам та зауважив: помітно, що читці виявляють обличчя однієї епохи та сучасної поетики. З роками студенти мінятимуться, дорослішатимуть, але душею – молодітимуть! А ще професор Наєнко закликав подавати свої творчі доробики до 11 випуску альманаху «Сві-й-танок» та запросив на наступну літстудію 12 грудня, на якій демонструватимуть документальний фільм «Будинок «Слово» Тараса Томенка.

Текст – студентка Юлія Кузьменко
фото - Інтернет