Театралізована екскурсія "Ніч у Жовтому. Осінь революцій"

Нічні екскурсії Інститутом філології, а за історією – Олександрівською гімназією, відбулися 9 листопада у Жовтому корпусі. Цього разу учасники творчого об’єднання «Ніч в університеті» створили нову програму. І присвятили її кільком подіям: 100-річчю Української національної революції, Великій Жовтневій соціалістичній революції та, звісно, Дню народження Інституту філології.

На початку ХХ століття Київ неодноразово переходив до рук найрізноманітнішої влади. Студенти історичного факультету на основі архівів відтворили історію у персоналіях. Під час екскурсії «Ніч у Жовтому. Осінь революцій» у стінах історичної будівлі відбувалося дуже реалістичне театралізоване дійство. Стрілянина, залякування, підступні скарги, заборонене, тому таємне, церковнослужіння, засідання щодо підписання Брест-Литовського мирного договору та дуже багато інших історій, які не варто привідкривати, аби залишалася інтрига.

Історики, серед яких переважно студенти другого і третього курсу, не лише створили цікавий сценарій, а й майстерно ввійшли у свої ролі. Деякі актори (так, без театральної освіти) втілюють не лише характер персонажа, а навіть мають багато спільних рис. Нестор Махно і не здогадувався, що через сто років матиме двійника в особі Євгена Дубовинського. Богдан Кожухар, який цього разу втілив образ німецького офіцера Германа фон Ейхгорна, вбитого соціалістами, розповів, що на репетиції гурпи пішов тиждень, а історію революційного Києва планували втілити вже давно.

Нічні театралізовані екскурсії збирають велику кількість глядачів, групи набираються швидше, ніж відкривається реєстрація, кожну наступну історію із нетерпінням чекають, а ми проходимо коридорами Жовтого корпусу вдень і згадуємо, мов сон, про театральні дійства, захопливі, але ті, які нехай мають місце лише в інтерактивних екскурсіях, і ніколи більше у справжній історії.

Каріна Дорошенко,
Фото – Валерій Попов