"Мова як світ світів": науковці відзначили День української мови і писемності конференцією

Нині живемо у час війни, коли воює світ зі світом - український і неукраїнський. У цій боротьбі визначальну роль відіграє мова. Оксана Забужко писала, що українська мова 200 років зазнає утисків і стільки років не була під власним дахом на відміну від російської. У 1918 року за мову розстрілювали в Києві, 2014 - на Донбасі. Незважаючи на це, ми живемо нашою мовою, вчимо і шануємо. Свідченням цього є "Мова як світ світів", традиційна конференція, організована кафедрою української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології. Цьогоріч, 9 листопада, як зазначив у своєму вітальному слові директор Інституту д.філол.н. Григорій Семенюк, мова згуртувала у 6-ох секціях 55 доповідачів, серед яких 18 - з інших університетів, 10 - з інших міст, 4 - з інших країн. Знаковим є й те, що 9 листопада відзначається День української писемності та мови, і мовознавці науково святкують його, що вкотре демонструє любов до рідного слова.

Учасників12-ої конференції привітав на пленарному засіданні завідувач кафедри української мови та прикладної лінгвістики д.філол.н Анатолій Мойсієнко. Розмаїття наукових пошуків на відкритті наукової зустрічі презентували закордонні гості з Польщі, Білорусі, Словаччини, а також студенти Інституту філології.

У святковий день відбулися й секційні засідання, де учасники показали всі можливості дослідження мови - від фонеми до тексту із застосуванням нових методів вивчення.

Олександра Касьянова, фото - Валерій Попов