Слово - зброя чи засіб маніпуляції?

Зброя чи засіб маніпуляції, роль слова у сьогоденні – в часи інформаційної війни: у цьому допомагали визначитися на засіданні лінгвістичного клубу «ЗМовники» 7 листопада магістранка Настя Кабан та студентка 4-го курсу і Аня Гелбутовська кафедри української мови та прикладної лінгвістики.

Ми повсякчас піддаємося маніпуляції, особливо у соціальних мережах. Зрозуміло, що цілковито абстрагуватися від подій, які відбуваються у світі, неможливо. Однак переважна більшість людей, сприймаючи якусь новину, в першу чергу підвладна емоціям та зовсім не задумується правда це чи фейк. Часто, читаючи маніпуляційний пост, ми починаємо мислити тією категорією почуттів, які зумисне хотів викликати автор. І це відбувається без заглиблення у зміст повідомлення. Особливо пожвавилося маніпулювання у ЗМІ з початком Антитерористичної операції. Адже від стану військових справ у країні напряму залежить настрій людей, що прочитали новини з воєнної тематики. Магістрантка Настя Кабан не лише розповіла про технології маніпуляції, а й продемонструвала учасникам схему «Як перевірити себе чи маніпулюють нами»

Про свої напрацювання з теми «Методи впливу на електорат та їх виявлення в політичному дискурсі» розповіла студентка Аня Гелбутовська. Присутні дізналися: які кольори логотипу будуть успішними, як вибрати девіз, що легко запам’ятається та навіть спробували переінакшити загальновідомі фразеологізми на «змовницький» лад.

Запрошуємо на наступну емоційно-філологічну розмову про фемінітиви в українській мові, яка відбудеться 21 листопада. Приходьте! Буде цікаво та незвично!

Студентка Оляна Цехмістер, фото - Валерій Попов