Урочисте відкриття Тижня тюркських мов в Інституті філології

Розмаїття культур різних народностей подарував глядачам 6 листопада святковий концерт-відриття Тижня тюркських мов в Інституті філології.

На свято завітали гості з різних організацій, які всіляко допомагають розвитку мов і культур східних народностей. Ірина Покровська, завідувач кафедри тюркології, яка стала головним ініціатором і організатором дійства, привітала учасників зі святом і подякувала гостям за підтримку. Особлива честь приймати в стінах Інститут філології директора організації ТІКА та його помічницю, адже вони всіляко сприяють розвитку кафедри тюркології та мовним центрам. Ірина Леонідівна розповіла про різноманітні освітні програми, які забезпечує кафедра тюркології. Так в Інституті філології вивчають турецьку, кримськотатарську, гагаузьку та азербайджанську мову. Студенти різних груп підготували захопливі номери, які передають колорит культури народу, мову якого вивчають.

Вірші, пісні і танці різними мовами доповнювалися елементами традиційних костюмів. Але студенти показали, що не лише танцюють і співають, а й тримають руку на пульсі подій. Студенти третього курсу підготували репортаж, у якому підібрали різні нюанси про міжмовні омоніми, особливості культури та ін.

В університеті турецьку мову вивчають і студенти історичного факультету, тож і вони приєдналися до концертної програми. Вони виступили із кількома сценками про кохання.

Активну участь у заходах кафедри тюркології беруть представники організації «Кримська родина». Цього дня вони виступили із колоритними танцювальними номерами, де взяла участь навіть найменша гостя. Вона виконала танок «Хайтарма». А також гості побачили чуттєвий танок від ансамблю «Азербайджан».

Iз Донецької області (с. Старогнатівка і смт. Старий Крим) завітали носії урумської мови. Поетка Кірікія Хавана зачитувала вірші, учасниці ансамблю «Бир тайфа» співали пісень, - усе мовою маріупольських (надазовських) греків. Перед концертом мисткині разом з науковцем Олександром Рибалкою мали зустріч зі студентами програми «кримськотарська мова і література та іноземна». Гості поділилися своїм досвідом збереження культури і мови народу урумів.

Перехоплював подих виступ київської федерації бойових мистецтв «Дракон». Різноманітні види засобів самозахисту в руках чоловіків і дівчат з відточеною майстерністю дивували глядача.

Завітали зі своїми номерами до Інституту філології і учні дев’ятого класу київської гімназії східних мов №1. Вони заспівали пісню гурту Скрябін «Сам собі країна» у перекладі турецькою мовою, здійсненим Оленою Палій, а також кілька широко відомих українських пісень в унісон з глядачами. Показали учні і кілька запальних сучасних танців зі східними вкрапленнями.

І завершили грандіозний концерт почесні гості – Гурбан Аббасов і Наталія Кудряшова. Вони виконали кілька азербайджанських пісень, зокрема авторства відомого азербайджанського співака і композитора Мусліма Магомаєва, а також українську пісню «Країно моя».

Урочистості з нагоди тижня тюркських мов стали прикладом того, що, не зважаючи на різноманітність культур, люди в усьому світі однаково люблять читати, танцювати і співати, вміють кохати, знаходити розуміння одне з одним, але зберігають свою родзинку у світовій культурній скарбниці.

Каріна Дорошенко,
Фото – Валерій Попов