Лекція французького професора в Інституті філології

23 жовтня у Мистецькій залі Інституту філології відбулася лекція Анрі Буайе, професора Університету Поля Валері, Монпельє ІІІ, Франція. Професор Буайе розповів про важливість соціолінгвістики, зокрема етносоціолінгвістики. Почавши з витоків цієї науки, пан Буайе перейшов до питання мовної ідентичності та історичної цінності мови як носія культурної спадщини. Присутні обговорили питання глобалізації та її вплив на регіональні мови. Діалектизми і говірки, як вважає професор, нині мають друге життя, згадуючи середньовічні процеси відокремлення народних мов. По завершенню заходу учасники дискусії дійшли висновку, що наразі культури активно протистоять глобалізації. Для прикладу цієї тези Анрі Буайе навів нинішню ситуацію в Каталонії та мовне питання Фландрії, що напряму стосується франкофонії. Серія лекцій поважного професора соціолінгвістики буде відбуватися в Інституті філології ще два дні — 24 та 25 жовтня.

Текст - магістрантка ІФ Єлизавета Новак
Фото - Валерій Попов