В ІФ стартувала Перша Міжнародна франкофонна конференція

19 жовтня в Інституті філології зібралися провідні фахівці, для яких франкофонія - важлива на політичному, соціальному, науково-дослідному рівні. Проректор із міжнародних зв'язків КНУ імені Тараса Шевченка проф. Петро Бех у своїй вітальній промові наголосив на важливості колоквіуму, який дає змогу присутнім поділитися досвідом. Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон зачитала слово президента Франції Емануеля Макрона про франкофонію в світі, а від себе підкреслила, що завдяки французькій мові ми можемо зустрічатися і контактувати тут, на конференції франкофонів.

До присутніх на відкритті Першої франкофонної конференції звернувся і Посол Бельгії Люк Якобс. Він розказав, як за три роки своєї роботи в Україні його тішить кількість ідей та проектів, які кожного року з'являються і реалізовуються. Мохамед Кетата, директор агенції з питань франкофонії в Центральній та Східній Європі, сказав, що вперше в Києві, і подякував кафедрі романської філології, на чолі з проф. Георгієм Крючковим, за високу організацію заходу.

Така подія важлива для інтернаціоналізації. Вивчення європейських мов, академічний обмін студентів і викладачів, взаємозбагачення культур - важливі пріорітети у міжнародних зв'язках. А конференція франкофонів - один із заходів, який сприяє їхньому зміцненню. Як зазначив представник Міністерства закордонних справ, на сьогодні сім університеті представлені в асоціації франкофонів. Він нагадав, що 2018-ий рік названо роком французької мови у світі, тому треба вигадувати нові цікаві проекти та експериментувати. І колоквіум в Інституті філології - чудова нагода розпочати цю традицію.

фото - Валерій Попов