Конференція з нагоди 810-ї річниці Румі

11 жовтня в Інституті філології з ініціативи кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу урочисто відзначили 810-у річницю духовного наставника і вчителя всього сходу Мевляна. Так називають у Ірані та Туреччині Джалалледіна Румі - філософа-суфія. Мевляна довгий час жив у Туреччині, тому турки вважають його своїм, він є засновником турецької містичної поезії. Водночас для персів він є класиком, найяскравішим представником суфійської поезії. Глибинний зміст поетичної спадщини перського філософа виводить його у світовий вимір. Мова Румі - мова людської сутності, тож недарма він вважається духовним наставником світового масштабу, вчителем сходу.

Із вітальними словами на конференції виступили: завідувач кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Олена Мазепова, заступник директора Сергій Скрильник, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран Мохаммад Бехешті-Монфаред.

На пленарному засіданні із доповідями про життєвий та творчий шляхи Мевляна виступили к.філол.н. Тетяна Маленька, доктор філософії Керманшахського університету (Іран) Сусан Джабрі, д.філол.н. Ірина Прушковська, викладач-персознавець Моллаахмаді Амірреза Дехагі.

Музично-поетичну програму під керівництвом модератора конференції Тетяни Маленької представили студенти.

Категорії: