Як жартувати українською?

Гумор - широке поняття. Він є різний – інтелектуальний, студентський, політичний…Про нього можна говорити і не переговорити. Сьогодні, 10 жовтня, цю тему "змовлялися" учасники лінгвістичного клубу на засіданні із Сергієм Степаниськом.

Сергій - випускник Інституту філології, у студентські роки учасник КВК, який нині пише стенд-апи і виступає у складі команди «Літній вечір» у «Лізі сміху». Він з особистого досвіду розказав, який серед гумористів має статус українська мова, яка, на жаль, асоціюється нині із провінціалізмом.

«Каламбур і словесна гра - найнижчий рівень гумору. Цим нині і послуговуються більшість телевізійних гумористичних шоу. А найвищий - це іронія, яка щодня, щохвилини з нами. Ми дивимося новини про Саакашвілі і це вже іронія. Приємно, що українці розуміють цю іронічність нинішнього буття, на відміну від росіян, які абсурд сприймають як норму».

Як бачить розвиток українського гумору Сергій Степанисько? - У читанні сучасних письменників – Жадана, Андруховича…, які пишуть іронічно і не просто іронічно, а інтелектуально.

Фото - Юлія Кузьменко