Візит Першої леді Туреччини Еміне Ердоган до Інституту філології

Київський національний університет імені Тараса Шевченка є беззаперечним лідером у сфері тюркології на теренах України. Турецька мова як іноземна почала викладатися в університеті з 1990 року. З 1995 року функціонує кафедра тюркології, яка здійснює підготовку перекладачів та викладачів турецької мови. За 27 років з дня відкриття турецьких студій в КНУ збільшилася кількість студентів, які вивчають турецьку мову. Нині їх налічується близько 200. Окрім, Інституту філології, у якому вивчають турецьку студенти кафедри тюркології та кафедри фольклористики, її також опановують студенти Інституту міжнародних відносин, Інституту журналістики, географічного факультету, історичному факультету, факультету психології. Щоріч, починаючи з 2014, при кафедрі тюркології відкриваються нові освітні програми із вивчення інших тюркських мов – кримськотатарської, гагаузької, азербайджанської. Республіка Туреччина всіляко підтримує і сприяє розбудові українсько-турецької дружби і тюркських студій в КНУ, свідченням чогоє відкриття інтерактивного класу в Інституті філології Шевченкового університету за фінансової підтримки Турецького агентства зі співробітництва та координації при кабінеті Міністрів Турецької Республіки в Україні (“ТІКА”).

З нагоди цього 9 жовтня в Інститут філології завітала Перша леді Туреччини – Еміне Ердоган. Високоповажні гості, серед яких були і представники ТІКА, разом із проректором Петром Бехом, директором Інституту філології Григорієм Семенюком, завідувачем кафедри тюркології Іриною Покровською та студентами урочисто відкрили новоствоорений і облаштований сучасним професійним обладнанням інтерактивний клас та аудиторію імені Ісмаїла Гаспринського.

Виступаючи, Еміне Ердоган зауважила, що облаштування таких аудиторій відбулося за підтримки ТІКА, які розбудовують тюркські студії у світі і водночас сприяють відкриттю українських центрів у Туреччині. Перша леді наголосила, що гасло Ісмаїла Гаспринського про єдність в думках, мові і в роботі є таким, якому варто слідувати. Адже підтримка один одного є дуже важливою у сьогоднішньому мінливому світі. Еміне Ердоган висловила підтримку українському народові, який відстоює свої землі і мову у боротьбі з агресором. «Крим є невід’ємною частиною України», - сказала дружина президента Республіки Туреччини. Продовжуючи свою думку, Еміне Ердоган наголосила, що українсько-турецька дружба існує у всіх сферах, але рушієм співпраці є розвиток освіти і культури. Відкритий центр - це проект, який є символом цієї дружби. По завершенню своєї промови Еміне Ердоган презентувала подарунки найкращим студентам та аспірантам Шевченкового університету.

Окрім цього, представники ТІКА подарували Інституту міжнародних відносин, Інституту журналістики, географічному факультету, історичному факультету, факультету психології, кафедрі тюркології, кафедрі української мови та прикладної лінгвістики та кафедрі фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 8 інтерактивних дошок.

Музично-пісенну програму для високоповажних гостей презентували Народний ансамбль української музики «Роксоланія» та громадська організація переселенців "Кримська родина".

Олександра Касьянова, фото – Валерій Попов,
прес-центр Інституту філології