Майстер-класи з методики викладання польської мови в ІФ

7 жовтня до студентів полоністики завітали доктор Єжи Ковалевський та магістр Марта Ковалевська (Фонд "Свобода і Демократія", Ягеллонський Університет у Кракові). Вони провели надзвичайно цікаві майстер-класи методичного курсу. У своєму виступі Єжи Ковалевський розповів про полоністичні студії в Україні (Львів, Дрогобич, Івано-Франківськ, Київ), історію видання книжок та допоміжних матеріалів для вивчення польської мови як іноземної, а також про словники та книги з фразеології; підказав кілька корисних сайтів для тих, хто викладає, і тих, хто вивчає польську мову.

Полоністична глоттодидактика - це вивчення польської мови як іноземної. Пан Ковалевський говорить, що польська мова - це ремесло, тож йому можна навчитися. Викладач навів головні засади вивчення польської мови як іноземної:

-комунікаційне навчання, бо спілкування вимагає зворотної дії, реакції на почуте;

-навчати варто польською мовою;

-інтегроване навчання, тобто все одразу: лексика, ементарна граматика, орфографія, також можна залучати тести для перевірки вивченого матеріалу, завдання на переклад, диктанти, а головне - спілкування;

-аудіолінгвальний метод (розуміння почутого тексту).

Після кожної лекції повинно залишись щось конкретне у пам'яті, учень має зрозуміти, що він вміє робити з вивченим матеріалом.

У практичній частині майстер-класу Марта Ковалевська показала цікаві завдання та виконала їх разом зі слухачами. Звернула увагу на проблеми, які виникають у українських учнів під час вивчення польської мови.

Після викладів учасники отримали сертифікати про прослуханий методичний курс та навчально-методичні матеріали з польської мови.

Від майстер-класів всі були у захваті, адже, окрім книжок для викладання та вивчення польської мови, тестів для перевірки знань, полоністи отримали величезний досвід від професіоналів. Та найголовніше, спілкування з носіями мови, відомими видавцями неперевершених навчальних книжок для дітей та дорослих, відкритими та життєрадісними Єжи та Мартою Ковалевськими.

Діана Месхія
фото - Валерій Попов