Видання молодих науковців поповнюють філологічну скарбницю

Kişikimolduğunubilmekisterse, kimlerisevdiğinebaksın…
Mevlana.

29 вересня 2017 р. уНаціональному музеї українського народного декоративного мистецтва, який на території Києво-Печерської лаври, пройшла презентація навчального посібника «Турецька мова: тексти та завдання для розвитку усного мовлення» асистента кафедри тюркології Інституту філології Ольги Пишньохи.

Пропонований навчальний посібник складається з текстів-зразків розмовних тем, пов’язаних з історією, культурним і суспільно-політичним життям Османської імперії, а також Турецької Республіки. Тексти доповнюються різноманітним лінгвокраїнознавчим матеріалом. Вербальні та невербальні матеріали надають студентам певні знання про країну, мову якої вивчають. Рецензенти: д.філол.н., доц. Ірина Покровська, к.пед.н. Ірина Кіндрась.

Посібник спрямований на розвиток підготовленого та непідготовленого монологічного та діалогічного мовлення, вміння адекватно реалізовувати комунікативну мету у процесі мовлення. Посібник призначений для студентів історичного факультету, спеціальності «Сходознавство» другого і третього року навчання, а також для всіх, хто цікавиться історією та культурою Сходу.

Вітальними словами гостей зустріла директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова, яка представила гостям дивовижний музей із його вишуканими експонатами та безцінними скарбами української нації, наголосивши також на тісних стосунках між Україною і Туреччиною вже протягом багатьох століть, які на сьогоднішній день переросли у плідну співпрацю.

Д.філол.н., завідувач кафедри тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Покровська, яка стимулювала і корегувала процес написання посібника, відзначила з якою неймовірною любов’ю і натхненнямвін створювався.

Директор видавництва «Арт Економі» Сергій Кіктеко, завдяки якому посібник було втілено у бездоганну фізичну форму, привітав Ольгу Анатоліївнувишуканими побажаннями подальших звершень та «Сертифікатом автора», який підтверджує присвоєння номеру міжнародної книжкової класифікації.

Привітала автора з успішним виданням актуального для сучасної української тюркології посібника також Тетяна Мельник – заступник директора Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна». У якості музичного вітання юні таланти (Дар’я Коджебаш, Ніна Бойкова),творчою долею яких опікується Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», виконали декілька пісень. Музичну програму завершила пісня у виконанні асистента кафедри тюркології Світлани Середи українською і турецькою мовами.

Вітали автора із виходом новоствореного видання також колеги, аспіранти і студенти кафедри тюркології та історичного факультету, які були присутні на презентації.

Gloria victoribus