Макс Кідрук розповів філологам що його надихає

Макс Кідрук - відомий сучасний письменник, автор першого українського технотрилера, мандрівник, популяризує науку, за освітою інженер-енергетик. Уперше в історії літератури він здійснить марафон "Сто міст України". Лік міст розпочинається з Києва. За словами Кідрука, мета літературного марафону - "захопити нову кров". Хоча, здається, затятий мандрівник Макс шукає черговий сюжет нової книги, інтенцію, яка породить нових героїв, колізії...

Напередодні "бігу" Макс відвідав Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка. Зустріч із письменником відбулася з ініціативи НТСА Інституту філології, яке очолює Ольга Щелкунова, та за підтримки заступника директора Ганни Черненко.

Творча розмова із технотрилеристом проходила у невимушеній атмосфері, що загалом властиве Кідруку (він уміє захопити, розсмішити). Письменник почав зі своєї здійсненої мрії - поїздки до Мексики, враження від якої лягли в основу книжки "Мексиканські хроніки". Згадавши її, Кідрук прочитав міні лекцію про хижих тварин, аби інтенціювати у присутніх розуміння важливості природи, її порядок, і водночас продемонструвати чим надихається і як побачене обрамлюється на сторінках книжок.

При згадці книжки "Твердиня" Кідрук розповів про руїни, Перу, Близький Схід... Це людина- екскурсовод, який із захопленням проводив філологів місцями, де побував, і ділився враженнями, які назбирав по всьому світу. Персонажі його книг- реальні. Він їх переносить у психологічно-невластиві для них місця і ситуації. Любов, дружба і подорож - це основа "Твердині".

Найбільш цілісна книга для нього - роман "Зазирни у мої сни". Глобальні прориви надихають Кідрука. Зокрема зазначений роман розроблений під враженнями від створеної техніки із розпізнання образів, які виникають у мозку людини.

Кідрук пише технотрилери, це художні книги про можливості - людини, тварин, техніки...Сворення нового роману "Не озирайся і мовчи" інтенціонувало дослідження фізика Браяна Гріна про те, що час не пливе... Історія двох підлітків, які зазирають у часові ворота паралельного світу, проблема батьків і дітей, "травля" дітей у школі, ескапізм - це все можна віднайти на сторінках свіжої книжки Кідрука.

Питання від філологів:

Чи планує зняти фільм за однією зі своїх книг?
- Вже є плани, і ведуться перемовини.

Чому такі незвичні імена героїв книг?
- Правопис. Це причина вибору імен. Намагаюся обирати такі, які однаково звучать і пишуться у називному та кличному відмінках.

Який посил гіперреалістичних картин?
- Пишу реалістично, діалоги намагаюся відтворювати природньо. Тож шукаю засоби підсилювати реалістичну основу своїх оповідів.

Чи буде "Бот 3"?
- Безумовно, але незнаю коли.

Олександра Касьянова, фото - Валерій Попов