Українсько-естонська співпраця у сфері нематеріальної культурної спадщини

27 вересня з ініціативи Українського центру культурних досліджень Міністерства культури України та кафедри фольклористики Інституту філології Шевченкового університету відбувся Міжнародний семінар з обміну досвідом з експертами Естонії у сфері нематеріальної культурної спадщини.

Метою науково-практичної конференції було знайомство, обмін досвідом та налагодження подальшої співпраці у сфері культури обох країн. Із вітальними словами на семінарі виступили: Посол Естонської Республіки в Україні Ґерт Антсу, заступник директора з міжнародних зв'язків Сергій Скрильник, завідувач кафедри фольклористики Олена Івановська. Виступаючи, Сергій Вікторович сказав, що цей захід, як і співпраця з Університетом Тарту (Естонія) є містком до дешифрування ментальних кодів країн. Завдяки міжнародній співпраці ми вибудовуємо нове розуміння українського етносу у світі. Про етнокультурологів, яких готує в Україні лише КНУ, наголосила Олена Івановська. Такі фахівці є необхідними і затребуваними не лише в Україні, а й на світовій арені. Саме вони популяризують культуру та сприяють кращому порозумінню між народами.

Під час українсько-естонського наукового зібрання було обговорено актуальні і важливі питання, зокрема щодо охорони нематеріальної культурної спадщини обох країн, її поширення і передачі, важливості освітніх програм з фольклористики та інші.

Невід’ємною частиною семінару була творча лабораторія під назвою «Пісенні традиції України та Естонії», яку представили Народний ансамбль української музики «Роксоланія», фольклорний ансамбль «Кралиця», гурт Кам’янського музичного коледжу, фольклорний ансамбль с.Луки «Червона калина», а також співці громади СЕТО з Естонії, елемент поліфонічного співу яких внесений до Списку ЮНЕСКО.