"Патріотизм - це те ,що ми робимо перш за все для себе"

21 вересня у світі відзначають Міжнародний день миру. З нагоди цього другий рік поспіль на кафедрі тюркології Інституту філології Шевченкового університету організовують зустріч із учасниками АТО, бійцями, які бережуть наш мир, завдяки яким ми спимо спокійно і віримо у світле майбутнє. Влучно зауважує завідувач кафедри тюркології д.філол.н. Ірина Покровська, що поняття миру з початком війни набуло підсиленого значення. Для кожного "мир" свій. Яке розуміння вкладають у нього бійці розказали студентам запрошені ветерани АТО, які воювали у складі ЗСУ і Нацгвардії, після демобілізації об’єдналися задля підтримки, розуміння і спілкування в ГО «Рада ветеранів АТО Дніпровського району».

"Війна 500 км звідси. Лише там переосмислюєш поняття миру. Там розумієш, що менше як за хвилину може не стати не лише миру, а й життя, всього сущого... Там розумієш, що слово патріотизм - це не просто поєднання звуків у слові", - Михайло Остріков, доброволець, який пішов на фронт ще першого року призиву.

"Не потрібно чекати чогось від держави, дай їй щось сам. Твори ідеальну державу у сім'ї і моделюй це на державу. Бо патріотизм - це особистісне, сімейне. Це не прапор чи просто земля. Це внутрішній стержень, який дає відчуття свого, який змушує діяти і захищати своє, який рухає тебе...", - емоційно висловлюється боєць Олег Шипко, який має сина і прагне виховати його сильним духом, патріотично налаштованим, українцем «платтю та кров’ю».

Майбутнє країни залежить від високоосвічених, сильнодухих, тож гості закликали творити себе, сім'ю, країну і любити, пишатися цим, бо патріотизм - це те, що ми робимо перш за все для себе.

Олександра Касьянова, фото – Каріна Дорошенко