В Інституті філології відкрито Центр літературної творчості

20 років тому при філологічному факультеті в Київському університеті було відкрито спеціальність "літтворчість". За словами Юрія Коваліва, це було обговорено у кабінеті Валентини Запорожець за ініціативи Юрія Мушкетика, Віктора Кордуна. Метою створення було згрупувати творчу молодь, а не навчити письменника писати. Хіба можна вказувати митцю як творити? Звісно, що ні. Адже за рамкових умов з нього вийде графоман. За ці два десятки років випущено сотні літтворців, із когорти яких є письменники, доктори, кандидати філологічних наук, члени СПУ, блогери, журналісти, вчителі тощо. З метою згрупування більшої аудиторії, не лише філологів, а й студентів фізико-математичного, економічного, правознавчого, кібернетичного спрямування у Шевченковому університеті створили центр. Адже пишуть твори незалежно від професії, а за покликом душі та серця.

19 вересня в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відбулося урочисте відкриття Центру літературної творчості. Очолений членом СПУ, науковцем, письменником Михайлом Наєнком, Центр має у планах зустрічі з письменниками, літературні студії, консультації творчої молоді.

Ректор університету Леонід Губерський і директор Інституту філології Григорій Семенюк, за підтримки яких відбулося створення такого осередку, привітали з цією подією, та побажали розвитку Центру та натхнення студентам.

На відкриття завітали заслужені діячі культури України – письменник Іван Драч та артист Анатолій Паламаренко, із пропозиціями співпраці виступив Станіслав Довгий. З різних міст надійшли привітання, які зачитав Михайло Наєнко на відкритті. На заході був і музичний подарунок від Заслуженої артистки України Валентини Антонюк. Її учні виконали кілька пісень на слова українських поетів, а також презентували присутнім гімн Університету, слова якого належать Михайлові Наєнку.

Прес-центр ІФ