VI Академічна дискусія на тему: «Г.С. Сковорода – 2012», в рамках проекту «Українська гуманітаристики: діалог культур між Сходом і Заходом»

VI Академічна дискусія на тему:
є складовою Міжнародної наукової конференції «Мова як світ світів: поетика і граматика текстових структур».

8 листопада 2012 р. 13.00 – 16.00
Ауд. 63.
Інститут філології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кафедра історії української літератури і шевченкознавства
Журнал іноземної літератури «Всесвіт»

Мета: представити і продискутувати головні аспекти дослідження та сьогочасної рецепції особи, творчості, ідей Г.С. Сковороди в рік його 290 річчя. Дискусія має міждисциплінарну основу і представляє підходи літературознавців – мовознавців – філософів – письменників та видавців.

Запитання для дискусії: Ким є Григорій Сковорода для СУЧАСНОЇ української культури? Філософом? Письменником? Реформатором літературної мови? Теоретиком чи практиком? Педагогом? Як його сприймають читачі та досліджують наковці нині? Чому знову видають твори видавці?

Спікери дискусії :
д.ф.н., проф. Леонід Ушкалов (літературознавство) – Марися Рудська (ілюстратор)
д. філос.н. Сергій Йосипенко (філософія) – д.ф.н. Микола Корпанюк (музей Г. Сковороди в м. Переяслав-Хмельницький)
д.ф.н., Лідія Гнатюк (мовознавство) – Юрій Іздрик (письменник)

Диспутанти:
к.ф. н.. доц. Катерина Борисенко, Київський педагогічний університету імені б. Грінченка.
Іван Андрусяк – редактор видавництва «Грані-Т».
Формат дискусії: виступи по 15 хв. – два виступи і 30 хв. – дискусія.

Учасники: студенти та аспіранти Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, студенти Педагогічного університету ім. Грінченка, журналісти.

Інформаційні партнери: видавництво «Грані-Т», «Слово і час», «Буквоїд».

Модерує куратор проекту «Українська гуманітаристики: діалог культур між Сходом і Заходом» - Галина Усатенко, к.ф.н., кафедра історії української літератури та шевченкознавства