Як поема може вплинути на життя: історія випускниці Інституту філології

Я у свій час була студенткою філологічного факультету, потім – Інституту філології, навчалася на українській філології при кафедрі фольклористики. Коли я була на другому курсі ( це було у 1999 році) ми проходили курс «Історії східної зарубіжної літератури» і вивчали поему «Шахнаме» Фірдоусі. А викладали нам тоді цей курс Людмила Василівна Грицик і Наталія Михайлівна Андрійченко (мої найщиріші вітання!!!). Так склалося, що тоді я не прочитала поему «Шахнаме» – і не хотілося, і важко взяти (інтернету тоді не було, а в бібліотеці на всіх охочих читачів не вистачало книг). Згодом так склалося в житті, що я через багато років після випуску потрапила в Іран. Бачила пам'ятник Фірдоусі в центрі Тегерану, мене надихала прекрасна різноманітна природа, гори, дуже сильне враження справила провінція Курдистан (це на самому заході Ірану, можна сказати, – як наші Карпати). І після того я не витримала! Я прочитала «Шахнаме» не один раз і хочу сказати, що читала б ще і ще, тільки часу не вистачає. Більше того, я вишила картину на тему «Шахнаме», вірніше, низку сюжетів (19 сюжетів). Зауважу, що вишивкою я займаюся давно, але робота над картинами за сюжетом «Шахнаме» зайняла більше року, порівняно з іншими моїми творами.

До чого я це все розповідаю? Розпочався новий навчальний рік. Я не знаю, де і яка навчальна програма зараз. Дуже хочу сподіватись, що «Шахнаме» вивчають так само, як і 18 років тому. Хочу порадити і побажати усім-усім-усім студентам прочитати цей твір, не припуститися моєї помилки. Бо мені, я вважаю, просто вкрай пощастило в житті, що я потрапила до Ірану, який надихнув мене. Отож хай мій приклад надихає прийдешні покоління студентів на прочитання цієї прекрасної епічної поеми й інших творів відомих світових письменників. Читайте все, що радять викладачі, адже, можливо, й вас, шановні студенти, надихне якийсь твір, змінить ваше життя та вкаже шлях розвитку. Тим більше зараз усі можуть прочитати в інтернеті. Мою вишивку можна подивитися на сайті http://polina-ukr.com.ua/

Поліна Гуменюк, випускниця Інституту філології