В Інституті філології відбулася урочиста посвята в першокурсники

31 серпня у стінах Шевченкового університету відбулася урочиста посвята у студенти. Цього дня напутні слова у студентське життя почули майбутні знавці мов і літератур світу, першокурсники Інституту філології. Перед ними від сьогодні відчиняються двері у світ знань, філологічних постатей, мовознавчих правил та літературних канонів. Привітальні слова на святі виголосили Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, директор Інституту філології Григорій Семенюк, цьогорічний Лауреат Шевченківської премії, видавець, письменник Іван Малкович, Голова Студентського парламенту Університету Станіслав Гречка. Музичне вітання пролунало від Народного ансамблю «Роксоланія».

У житті студента є дві граничні події – посвята у студенти та випускний. Колись на такому ж святі-першокурсників перший ректор університету Св.Володимира Михайло Максимович сказав, що від того, як ви проведете час у стінах Альма Матері визначатиметься ваше майбутнє. Зважаючи на ці слова, у своїй промові директор Інституту філології Григорій Семенюк побажав студентам провести студентські роки із користю.

В Інститут філології вступають ті, хто за покликом серця вирішив присвятити своє життя слову. Усім відомо, що «Спочатку було СЛОВО…». Зі Словом ми зростаємо, дорослішаємо і старіємо. Нести у слові ідею – це основна почесна місія філолога. Тож, приємно, що в Інститут філології вступили одні з найкращих. Цьогоріч прохідний бал до Інституту філології збільшився майже на 10 балів у порівнянні з минулим роком. Зокрема на освітню програму ОС «бакалавр» з французької філології він сягав 197 балів із 200 можливих. А кількість охочих навчатися у філологічному осередку Київського університету на англійській філології становила 67 осіб на місце.

Колись стежкою студента-філолога пройшов цьогорічний Лауреат Шевченківської премії, видавець, письменник Іван Малкович. Зі своїм натхненним та мотивуючим словом Лауреат звернувся до цьогорічних першокурсників. Іван Малкович провів паралель із дитинством Тараса Шевченка, наголошуючи на тому, що основне у навчанні – це бажання. Потрібно мати жагу до знань і тоді горизонт можливостей розширюється. Письменник побажав присутнім проявити усі здібності та черпати всі можливості, перебуваючи у Шевченковому університету.

Любов, віра та Бог у серці – це те, що побажав усім Патріарх Філарет. Слова Святійшого щоріч окреслюють світле майбутнє, додають сил та віри у краще.

По завершенню урочистої частини відбулося вручення заліковок першокурсникам.

Прес-центр ІФ