Візит представників Програми ТІКА до Інституту філології

21 червня до КНУ імені Тараса Шевченка завітав начальник департаменту з розвитку стратегії Турецького агентства зі співробітництва та координації («ТІКА») при Кабінеті Міністрів Турецької Республіки пан Толга Кескін, координатор програми Хайджи Байрам Болат, а також його заступниця Шейма-Февзіє Бабайігіт. Вони зустрілися з ректором університету акад. Леонідом Губерським, проректором проф. Петром Бехом та директором Інституту філології проф. Григорієм Семенюком.

Турецькі меценати відвідали Інститут філології, де за їхнього сприяння створено лінгафонні кабінети, кримськотатарський і турецький центри, а також оновлено кафедру тюркології. Слід відзначити, що співробітництво між Інститутом філології та компанією ТІКА почалося зі створення Центру турецької інформації та досліджень у 2003 році. З того часу ТІКА сприяє функціонуванню і розвитку Центру, займається капітальним ремонтом аудиторій, а також різноманітним культурним проектам, зокрема щорічному проведенню всеукраїнських мовно-літературних та перекладацьких конкурсів, проведенню міжнародних конференції на базі КНУ, а також у 2016 р. було офіційно відкрито Центр кримськотатарської мови і літератури та Лабораторію сучасних технологій усного перекладу.

Завідувач кафедри тюркології доц. Ірина Покровська, показуючи делегації класи з найновішою технікою для вивчення іноземних мов, зазначила, що в таких аудиторіях із задоволенням навчаються студенти тюркологи та перекладачі з інших мов, а викладачі можуть застосовувати свої сучасні методики.

Директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк подякував Толзі Кескіну за тривале співробітництво, матеріальну підтримку і сприяння навчанню та опануванню мов і культур.

фото - Валерій Попов