Відкриття пам'ятної дошки Михайлу Булгакову

2 червня на фасаді будівлі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (що знаходиться за адресою бульв. Тараса Шевченка, 14, ) відкрили пам'ятну дошку Михайлу Булгакову. Всесвітньовідомий письменник навчався у Першій київській гімназії з 1901 по 1909 рік. Тепер тут розташовано Інститут філології. За словами, директора музею Булгакова, письменник мав багато улюблених місць в Києві, одним із таких була гімназія, де навчався разом зі своїми братами. Тому символічно, що меморіальну табличку розміщено саме на цій будівлі, де Михайло Булгаков зрозумів свій поклик писати.

Урочисто відкрили дошку ректор університету акад. Леонід Губерський та голова Шевченкового районної у місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга. Життєвий шлях Михайла Булгакова окреслив у своєму виступі голова Управління культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

Про значення у світовому літературному контексті зауважила завідувач кафедри російської філології Інституту філології проф. Олена Снитко. Олена Степанівна наголосила, що Булгаков є неоднозначною постаттю, попри це його творчість є цікавою та унікальною з погляду літератури.

Пам'ятну дошку створив скульптор Василь Маркуш. На урочистому відкритті митець поділився своїми думками щодо постаті Михайла Булгакова, зауваживши, що письменник був неординарною особистістю, неоднозначною, що намагався відобразити при створенні пам'ятки. Форма дошки передає конраверсійність особи Булгакова. Завершилася подія покладанням квітів.

Прес-центр ІФ