Тюркологи відзначили День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Ми звертаємось до джерел народної творчості, до народних традицій. Очевидним є те, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо знати джерела фольклору, тим духовно багатшим буде життя. Народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури.

18 травня 2017 р. на базі Турецького центру інформації та досліджень студентами та викладачами кафедри тюркології було відзначено День вишиванки.

Гостям було представлено старовинні сорочки 1900 і 1939 років, розказано історії їх створення. Крім того, у виконанні студентів та викладачів кафедри тюркології пролунали пісні та вірші про вишивку. Присутні милувалися вишитими рушниками, познайомилися з їхньою символікою та відкрили для себе секрети і правила вишивання.

Час, проведений у спілкуванні з найдавнішим видом українського народного мистецтва – вишивкою – був приємним і тремтливим для всіх. Українська вишивка, як і українська пісня, є знаковими для нашої традиційної культури. Організатори заходу закликали любити українську культуру, пісню, розуміти символіку вишивки, бути справжніми українцями і пишатися цим.

Автор – Ольга Пишньоха