Презентація книги Звонко Карановича в ІФ

У період щорічної літературної події "Книжковий Арсенал" в Інституті філології відбулася презентація книжки сербського письменника Звонко Карановича. 19 травня філологи мали змогу ознайомитися з українським перекладом книги "Три картини перемоги", який здійснила Зоряна Гук. Модерувала захід Оксана Плаксій, яка долучилася безпосерденьо до видання, що отримало новий дизайн, а з ним і нові акценти тексту.

Під обкладинкою книжки маємо трилогію про перебування героя на фронті. За словами Звонко Карановича, автор був свідомий того, що пишучи про війну, від нього захочуть політичних коментарів, однак зосереджено увагу було на екзистенційних питаннях, де війна присутня як бекграунд. Письменник звертав увагу саме на внутрішні переживання головного героя, особистісні трансформації.

Звонко Каранович був на війні особисто, тому на власному досвіді грунтував тематику романів. Він був на війні 72 дні з 80, однак за внутрішнім відчуттям, як зізнався автор, пройшло років 15.

Презентація відбулася із зацікавленням, адже в залі більшою мірою були присутні студенти-перекладачі, які мали можливість отримати практичні поради від Зоряни Гук та поспілкуватися з автором.

Каріна Дорошенко