Урочистості з нагоди 25 років дипломатичних зв'язків між Україною і Туреччиною

17 травня в Інституті філології відбулися урочистості з нагоди 25 років дипломатичних зв'язків між Україною і Туреччиною. Організований кафедрою тюркології, на чолі з Іриною Покровською, захід відвідали високоповажні гості: проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Бех П.О., Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, директор департаменту Державного протоколу Міністерства закордонних справ Ольга Чубрікова, яка є випускницею кафедри тюркології Відділення сходознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, координатор програми Турецького агентства зі співробітництва та координації при Кабінеті Міністрів Турецької Республіки в Україні (ТІКА) Хайджи Байрам Болат.

З вітальним словом виступила заступниця директора Інституту філології Ганна Черненко. Вона подякувала координатору центру при Кабінеті міністрів Туреччини за підтримку та взаємозбагачення, плідну співпрацю.

На заході виступив Надзвичайний і повноважний посол Туреччини. Він згадував, як ще у 1992 році посольство Туреччини лишень розпочинало свою діяльність в Україні. "У перші відвідини Києва, - згадував пан Посол, - я отримав прекрасні враженя від міста і його мешканців". Тепер же між Україною і Туреччиною співпраця досить потужна. Йонет Тезель звернувся до молоді: «Ви повинні думати про майбутнє, не бути песимістами, бо все зав’язано на силі молодих. За вами майбутнє!».

Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано більше 300 турецьких компаній, а сума інвестицій в економіку нашої країни постійно зростає. Важлива взаємодія між країнами і в політичній сфері. Тож поширене вивчення турецької мови є необхідним і важливим місточком співпраці. Пан посол на зустрічі відзначив, що кафедра тюркології Інституту філології є однією з найважливіших кафедр тюркології, що існують в Україні.

Голова протоколу з Мінстерства закордонних справ Ольга Чубрікова написала книгу про стосунки України і Туреччини, яку вже було раніше презентовано в Інституті філології. У 1999 році пані Чубрікова закінчила філологію в нашому навчальному закладі, тож поділилася з присутніми враженнями: «Я впізнаю обличчя в цих стінах. А присутні в аудиторії світяться позитивом. Це важливо, адже це ознака надії на світле майбутнє».

16 лютого 1991 Туреччина визнала незалежність України, а 4 травня 1992 року було укладено договір про співробітництво між двома країнами. Нині Туреччина підтримує нашу країну у вступі до ЄС. Координатор програми ТІКА Хайджи Байрам розказав про співпрацю з Україною, про те, як підтримували Крим з 1997 року: сприяли розвитку шкіл, допомагали маленьким містам матеріально, відновлювали та реставрували історичні пам'ятники півострова. Хаджи Байрам розповів про важливі проекти ТІКА, завдяки яким люди південних регілонів могли отримати житло та питну воду.

Завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська розповіла про підтримку діяльності кафедри тюркології, Турецького центру інформації та досліджень, Центру кримськотатарської мови і літератури Турецьким агенством зі співробітництва та координації (ТІКА) при Кабінеті Міністрів Турецької Республіки. На завершення зустрічі високоповажним гостям було вручено Подяки за співпрацю з Інститутом філології.

На завершення зустрічі високоповажним гостям було вручено Подяки за співпрацю з Інституттом філології.

Каріна Дорошенко