ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПЕРСЬКОЇ МОВИ

15 травня 2017 року викладачі та студенти кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу провели в Центрі іраністики Інституту філології урочистий захід з нагоди Всесвітнього дня перської мови, який був приурочений також до дня вшанування класика перської літератури Абулькасема Фердоусі.

Урочистий захід розпочала директор Центру іраністики доц. Мазепова О.В., яка розповіла про ініціативу Міжнародного фонду Сааді відзначати Всесвітній день перської мови у день вшанування класика перської літератури Абулькасема Фердоусі. Наступною слово взяла асист. Лучко І.М., яка доповіла про діяльність Міжнародного фонду Сааді, зауваживши щодо основного завдання - поширення перської мови у світі. Асист. Левчин І.Д. розповіла про свій досвід навчання в аспірантурі Тегеранського університету. Під час заходу студентка 4 курсу Катерина Дросенко, яка влітку 2016 року перебувала на стажуванні у Тегеранському університеті імені Аламе Табатабаї, поділилася враженнями про своє перебування в Ірані. Слід зауважити, що за результатами екзаменаційного тестування, яке відбулося наприкінці стажування, наша студентка була визнана найкращою з-поміж усіх учасників курсів.

Друга частина заходу була присвячена вшануванню пам’яті видатного перського поета, автора всесвітньо відомої поеми «Шагнаме» («Книга царів») Абулькасема Фердоусі. Спочатку було переглянуто документальний фільм перською мовою про роль Фердоусі та значення його поеми для всієї історії перської літератури. Далі доц. Бочарнікова А.М. виступила з доповіддю про вплив Фердоусі на формування перської мови класичного періоду. Асист. Амір Моллаахмаді ознайомив присутніх з історією зведення гробниці видатного класика перської літератури. До обговорення також долучилася викладач пані Сусан Джабрі, яка за сприяння Посольства Ісламської республіки Іран викладає в Інституті філології перську мову та літературу. Іранська викладачка розповіла присутнім про величезний вплив Фердоусі на сучасну перську літературу.

Наприкінці заходу виступили студенти. Студентка 4 курсу Світлана Сопільняк прочитала уривок з «Шагнаме», присвячений історії кохання двох героїв – Біжана і Маніже. Студентки 2 курсу Анастасія Катаєва, Юля Дубок, Юля Ралко розіграли невеличку виставу за мотивами іншого оповідання поеми – «Ростам та Сограб». На закінчення урочистого заходу усі присутні переглянули мультфільм перською мовою на тему того самого сюжету з «Шагнаме».

За сприяння посольства Ірану для учасників заходу було організоване солодке частування, завдяки чому захід пройшов у дружній, по-домашньому теплій атмосфері.

Центр іраністики